о клубе
новости
расписание
магазин
контакты
о Мастере
инструктори
с чего почати
як займатися
статті
відео
фотогалерея
Чжун Юань цигун
жіночі практики
йога
даосскі практики
чайна церемония
Фен шуй

Чайна церемонiя

Чай — це вітер,
який вчить тебе відчувати вітрила,
який за допомогою вітрил відстеження своїх станів
вчить тебе відчувати вітер.
Вдивляйся у невидиме,
вслухайся у нечутне,
вхоплюй невловиме.
Дивися спокійно і ніколи не напружуй зір.


Броніслав Виногродський


Чай — найрозповсюдшеніший напій на земній кулі, один з найдавніших напоїв, вживання якого нерозривно пов'язане з національною культурою, господарством та історичними традиціями багатьох народів.

Елегантно пити чай світ навчили китайці. Саме у Китаї зародилися традиції проведення чайних церемоній. У Піднебесній до чаю особливе ставлення — це не просто національний напій, а «вогонь життя» і «наймудріша з усіх рослин». Напій обов'язково повинен бути щойно приготованим, адже «свіжозаварений чай — бальзам, чай, залишений на ніч, — змія».

За однією з легенд про чай повідав Божественний Шень Нун (чиє ім'я перекладається як «Орач Духу»), яка прийшла в цей світ, щоб навчити людей використовувати цілющі властивості рослин і обробляти грунт. Одного разу Шень Нун лежав під деревом, і з чайного куща йому до рота скотилася нагріта сонцем росинка. Він проковтнув її, відчув прилив сили та бадьорості і з тих пір вживав чай як протиотруту. Після себе небожитель залишив фармакологічний трактат «Шень Нун Бень Цао», який єнайдрівнішим трактатом з лікарських рослин у Китаї.

Буддійські монахи стверджують, що витончена естетика та ритуал гунфу ча бере свій початок з часів першого патріарха Чань — Бодхідхарми (Дамо). Дуже, дуже давно, оповідають ченці, на Жовтій Землі жив монах Бодхідхарма. Якось, перебуваючи в стані медитації, він побачив Будду і так зрадів, що дав обітницю день і ніч проводити в молитвах, не стуляючи очей. Одного разу, медитуючи багато годин поспіль, Дамо відчув, що очі його закриваються і проти волі його хилить до сну. Він довго противився цьому, але, нарешті, переможений втомою, міцно заснув. Прокинувшись, Бодхідхарма так розсердився на себе, що вирвав свої повіки і кинув їх на землю. На цьому місці виріс незвичайний кущ з красивим зеленим листям. Пізніше учні Дамо почали заварювати це листя гарячою водою, роблячі настій що давав чудовий напій, який відганяв сон, знімав втому і додавав оптимізму і бадьорості.

Чай — не просто напій в ряду інших напоїв. Є народи, які буквально живуть чаєм, цінують його нарівні з хлібом як життєво важливий, незамінний продукт.

Більш ніж за 5000 років існування культури чаю про нього начебто відомо все. Але чи багато хто п'є чай правильно? І отримуює від цього напою справжнє задоволення? Чи знаєте ви, яку користь і в яких випадках приносить нам чай? Коли, яка кількість і які сорти, види, типи чаю раціонально вживати і чому?

Цінність чаю визначається дуже багатьма факторами: коли він зібраний, на якій висоті гори, чи був туман при цьому чи ні, і ще багато чого іншого.

Існує декілька підходів до класифікації воістину величезної кількості різних сортів чаю. Найбільш поширений — класифікація за ступенем ферментації, складного біохімічного процесу, що відбувається в чайному листі під впливом кисню, ферментів, вологи, сонячного світла, чай температури та механічного впливу.

Згідно цієї класифікації чай поділяється на

  1. білий,
  2. зелений,
  3. жовтий,
  4. бірюзовый,
  5. червоний,
  6. чорний.

Зелений чай — люйча, червоний — хунча, бірюзовый чай — улун, квіткові, частіш за все жасминові, чаи, пуер… Перераховувати можна дуже довго, тому що в кожному районі Китаю є свої улюблені сорти чаю. Жителі півдня віддають перевагу зелений, мешканці півночі — червоний, у Росії його називають чорним, провінція Фуцзянь славиться чаєм улун — «чорный дракон».

Китайський поет і знавець чаю Лу Юй прославився тим, що, зібравши разом крупиці знань своїх попередників і сучасників про чай, написав першу в світі наукову працю, присвячену йому: «Ча цзин» — «Трактат про чай», яку з'явилася справжньою енциклопедією чаю. У ній можна було знайти все: правила вирощування, виробництва і приготування чаю, опис його цілющих властивостей, поради, як організувати церемонію чаювання.

Нам, суєтним жителям XXI сторічча, які звикли топити в окропі пакетики з мотузками, китайське мистецтво чаювання, що вимагає не тільки спеціальних пристосувань, а й опанування основ медитації, може здатися складним, незрозумілим, обтяженим «архітектурними надмірностями».

Чаювання — це один з чисельних засобів досягнення внутрішньої гармонії, пошуку свого місця в житті. Чайна церемонія за своєю природою не може бути метушливою. До цього дійства ставляться всерйоз, воно вимагає натхненного, осмисленого підходу. У Китаї говорять, що чайна церемонія — це взаємодія вогню, води, чайного листа, просторів та станів. Китайці стверджують, що в гунфу ча задіяні всі п'ять стихій. Дух чайного мистецтва зближує людину з природою і втілює в собі такі важливі життєві цінності, як добродушність, духовне спілкування.

Основна мета чайної церемонії — розкрити аромат і смак чаю, і тут поспіх ні до чого. Спокійний стан духу — неодмінна умова церемонії.

Якщо Ви вирішили навчитися пити чай за всіма правилами, то наш клуб запрошує Вас зануритися в дивовижний світ справжнього китайського чаю.

Чайна клубу Золотий дракон — одне з небагатьох місць,

де вас навчать гармонійно взаємодіяти з навколишнім світом,

де ви дізнаєтеся, як найкраще відчувати себе,

де ви зможете осягнути внутрішнє Я,

де для вас, можливо, відкриються нові шляхи.

І все це завдяки чаю, точніше, чайній церемонії.

Напочатку краще, щоб вас вели чайним шляхом. Потім, коли ви зрозумієте що і як — ви зможете самостійно ходити чайними стежками пізнання. І вести ними інших.

У нашому клубі Ви можете замовити чайну церемонію, яку проведуть для вас майстри чаю. Ви зможете відчути всю витонченість і одночасно простоту китайської чайної традиції, розкрити красу аромату і смаку чаю.

ЛАСКАВО ПРОСИМО

у простір, де чай люблять, п'ють і шанують.

Інститут Кундавелл

Якщо у вашому місті немає інструкторів цигун або ви зацікавлкні в ознайомленні з іншими школами та інструкторами — зв'яжіться з нам і ми обговоримо можливість проведення семінаруCopyright ©2008

Клуб «Золотий Дракон» — семінари и регулярні заняття Чжун Юань цигун.

Чжун Юань цигун — мистецтво оздоровлення, саморегуляции, гармонії и духовного развитку.

цигун, мистецтво цигун, Чжун Юань цигун, ЧЮ цигун, заняття цигун, метод оздоровлення в цигун, цигун для починаючих, медитація в цигун, школа цигун для здоров'я, практика цигун, цигун для жінок, йога, йога для жінок, феншуй, феншуй Школа форм


АУМ - украинский портал ресурсов духовного,
психического и физического развития человека ЭZО-Сеть - Портал новостей. Современная эзотерика, Развитие человека. Сотни ресурсов по теме Китайский список - информационный портал о Китае Союз образовательных сайтов ТОП-777: рейтинг сайтов, развивающих Человека Скачать книги по эзотерике Skygu.ru - Весь Мир Непознанного Большой Китай | Big China Ru