о клубе
новости
расписание
магазин
контакты
о Мастере
инструктори
с чего почати
як займатися
статті
відео
фотогалерея
Чжун Юань цигун
жіночі практики
йога
даосскі практики
чайна церемония
Фен шуй

Фен Шуй — Школа Форм


скачати фільм повністю
Фэншуй — давнє кiтайске мистецство жити у гармонии с законами природы.

Традиційна школа Форм заснована на дотриманні універсальних законів природи, концепції Інь-Ян, У-син. Вона вчить, що енергія проявляється через форму і може негативно або позитивно впливати на здоров'я, добробут і взаємини людей. Розпізнаючи і розуміючи енергію форм, можна навчитися здобувати здоров'я, створювати гармонію і достаток.

Останнім часом поняття «Феншуй» стало популярно у всьому західному світі, перетворившись на символ втілення ідеалу гармонії з природою. Однак популярні книги і семінари виявилися позбавлені багато чого з того, що складає істинний зміст і принципи Феншуй. Після знайомства з ними стан більшості людей можна порівняти з плаванням вночі на колоді у відкритому океані. Ви знаєте, що кудись пливете, однак на цьому все скінчується, оскільки ви взагалі не уявляєте собі, ні де ви знаходитесь, ні чим закінчиться ця подорож.

Без ясних і чітких орієнтирів у морі почерпнутої інформації легко загубитися, а часто взагалі неможливо скласти на її основі загальну і зрозумілу картину. Найчастіше популярні видання пропонують читачам набір суворих приписів про те, що робити можна, а чого — не можна, змушуючи шукати дзеркала, фонтани і всілякі штучки для залучення успіху і позбавлення від незгод.

Найчастіше спочатку людей приваблює в Феншуй ідея життя в гармонії з природою, проте потім збиває з пантелику східна атрибутика і народні вірування. Зараз слово «Феншуй» можна зустріти всюди: одяг Феншуй, музика Феншуй, їжа Феншуй і так далі. Це нагадує ситуацію з дзен кілька десятків років тому.

Однак Феншуй — не черговий надпопулярний ярлик, а ціла наука, мистецтво застосування певних принципів для життя в гармонії з природою. Згідно з нашим досвідом, розуміння цього мистецтва найкращим чином відбувається за прямої передачі знань від учителя до учня, оскільки справжнє навчання Феншуй полягає в передачі не просто інформації, а і енергії. Феншуй — не просто набір фактів чи приписів, Феншуй — це стиль життя. Коли люди читають книги з Феншуй, але не мають практики, то часто відбувається фіксація на вторинних деталях і упускаються ключові моменти.

І в результаті люди стали сприймати Феншуй як засіб вирішення насущних життєвих проблем — фінансових, особистих, пов'язаних зі здоров'ям, — покладаючись при цьому на всілякі пристосування і виверти. Феншуй втратило своє первинне значення як вчення про цілісність, взаємопов'язанність життя, перетворившись на цилліндр фокусника, який має віддалений зв'язок з істинною суттю Феншуй. Дивуватися цьому, напевно, не варто: зрештою, жодна із сотень дійшовших до наших днів класичних праць з Феншуй так і не була переведена на західноєвропейські мови.

Що ж таке Фен-Шуй?

Феншуй розглядає відносини між людськими істотами і оточуючим їх середовищем і відповідає на питання: як визначити і зрозуміти внутрішню енергію землі? як правильно використовувати землю? як знайти ділянку з хорошою енергією для будівництва будинку, який буде енергетично «підживлювати» людей, що живуть в ньому? який план будівлі найкраще підійде саме цій людині, що веде певний спосіб життя? які ідеальні форми, контури і розміри будівель, необхідні для досягнення певної мети або виконання певних дій? Феншуй розглядає вплив навколишнього середовища на нас, і тому, щоб зрозуміти способи його застосування, необхідно головне — розглядати Феншуй як спробу досягти рівноваги і гармонії з природою.

Згідно даоському вченню, найвища мета людського життя полягає в пошуку рівноваги і гармонії з природою. Даоські вчення роблять особливий акцент на тому, що людина повинна жити, працювати і спати відповідно до канонів природи. Ці вчення підкреслюють, що людина повинна вживати в їжу ті плоди землі, що ростуть в місцевості її проживання в певний час року, прокидатися і починати роботу разом зі сходом Сонця, а відпочивати — після його заходу. Ось що означає бути в гармонії з природою. Роблячи таким чином, кажуть даоси, ми отримуємо можливість прожити повний термін відведеної людині земного життя — років до ста двадцяти, або близько того.

Все, чим забезпечує нас природа, має свій чая і не є випадковим. Кавуни з'являються влітку, щоб розсіяти літню спеку. Горіхи, які збирають восени, дозволяють нам запастися енергією, щоб пережити зимову холоднечу. Якщо в певному місці виникає проблема, там же слід шукати її вирішення. Якщо в певній місцевості існує властиве лише їй захворювання, то там і треба шукати і ліки від нього.

Проте в умовах сучасного життя ми, здається, чим далі, тим більше не поважаємо характерні природні ритми. Ми спимо, їмо і працюємо практично безвідносно до сонячних циклів: світанки і заходи Сонця втратили своє значення, тому що у нас є електрика. Зміна пір року не означає нічого, адже у нас є системи кондиціонування повітря. Ми можемо їсти апельсини або лісові горіхи в будь-який час року. Ми взяли на себе навіть функції пір року, керуючи спекою і холодом, темрявою і світлом.

У даосів є також розуміння землі і простору в сенсі форми та енергії. Людина має можливість визначити відповідне місце для будівництва будинку або риття колодязя, об'єднати споруди між собою і з навколишнім ландшафтом в єдине ціле. Таке знання називається «Ті Лі» (Закон Землі) або «Кань Лі» (Закон Неба і Землі). Воно містить у собі керівництво щодо встановлення взаємовідносин з Небом і Землею, інакше кажучи, з природою. Однак протягом історії широке розуміння того, що це знання існує як керівництво до життя, звузилося до більш конкретизованої, обмеженої сфери застосування — до інструкцій про будівництво людського житла. У цій своїй якості воно стало називатися «Феншуй», тобто «Вода і Вітер». Ці поняття втілюють найбільш фундаментальні форми енергії: всепроникаючої, живлячої, впливаючої на все живе.

Школа Форм

Школа Форм Феншуй вчить, що енергія є проявом форми. Форма конкретної земельної ділянки, квартири, будинку або інтер'єру визначає енергію цього місця. А ця енергія або позитивно, або негативно впливає на здоров'я, добробут і взаємини людей, які там знаходяться. Розпізнаючи і розуміючи енергію навколо, Ви навчитеся створювати гармонію і добробут у Вашому житті.

Підхід Школи заснований на дотриманні універсальних законівм природи, енергії Інь-Ян і системі п'яти першоелементів.

Так, теорія Інь-Ян стверджує, що кожен тип відносин є відносинами між співіснуючими і взаємозалежними полярними якостями. Ці полярні якості живлять і, одночасно, обмежують одне одного, але також зазнають і взаємні перетворення. Таким чином, ідеальні відносини грунтуються на виваженій взаємодії двох таких полярних якостей.

Все у Всесвіті перебуває в стані постійного перетворення. Якщо теорія Інь-Ян пояснює статичні взаємозв'язки, то теорія У-Сін описує процес змін. Для опису п'яти основних моделей перетворень, взаємовідносин між цими моделями та результатів таких перетворень теорія У-Сін використовує цілком конкретні образи-символи Дерева, Вогню, Землі, Металу і Води. Подібно Інь і Ян, ці п'ять моделей взаємно живлять та взаємно обмежують одне одного. Знову ж таки, ідеальне співвідношення між цими моделями перетворень передбачає досягнення рівноваги між породжуючим та обмежуючим впливом.

Архітектори вважають, що те, наскільки успішно йдуть справи у компанії, залежить від рівня пропонованих компанією послуг, якості продукції, що випускається, ефективності управління і навіть від особистості глави компанії.

Феншуй дотримується іншої точки зору. Знаючи Феншуй, ми можемо ясно бачити, буде супроводжувати успіх власника будинку або ні. І ми розуміємо, що проблеми компанії не пов'язані з менеджментом або з кадровими питаннями. Вам не траплялися, наприклад, магазини, які постійно «прогорають» незалежно від того, хто є їх власниками і як часто вони змінюються?

Говорячи, скажімо, про Феншуй кухні, вкрай важливо спиратися не тільки на архітектурний проект, але й на ті відчуття, що їх викликає саме приміщення, його планування і оформлення. На жаль, знайомство з Феншуй часто починається з безглуздих брошурок, що безапеляційно вказують, де потрібно повісити дзеркало, де встановити фонтан, де поставити друзи природного каменю тощо. Подібні видання, як правило, сповнені рекомендаціями, що якщо ви народилися в такому-то році, то фасад вашого будинку обов'язково повинен бути звернений на південь, а якщо рік народження ось такий, тоді фасад повинен дивитися на північ, і т.д. Подібні «одкровення» не мають нічого спільного не тільки з Феншуй, але й зі здоровим глуздом — адже тоді для кожного члена сім'ї має бути свій фасад будинку!

Здоровий глузд грунтується на універсальних законах світобудови, і тому його можна назвати універсальним здоровим глуздом. Чому? Тому, що універсальний здоровий глузд вище вузько-релігійних поглядів, вище культури, вище расових забобонів. Він поза всього цього.

Універсальний здоровий глузд вище географічних умовностей. Те, що застосовується в Китаї, може застосувати і в Україні; те, що придатне для Північної півкулі, буде придатне й для Південної. Таким чином, істинне вчення завжди вище будь-яких умовностей і обмежень.

Феншуй вивчає форми прояву енергії і в залежності від форми дозволяє визначити вид енергії, що міститься в ній.

Цінність концепції визначається можливістю її застосування для будь-якої країни і будь-якої ділянки місцевості: якщо концепція підходить лише для певних країн та умов, значить, в ній мало сенсу і цінності. Подивіться на нашу планету, на наш світ взагалі: країни, що володіють реальною політичною силою і владою, завжди мають на своїй території гори. Країни багаті в економічному відношенні мають рясні водні ресурси. Досить відкрити атлас світу, щоб переконатися: винятків немає. Причому це стосується як для держав у цілому, так і для окремих міст. Будь-яке місто, яке є великим торговим центром, завжди тісно пов'язане з водою. Наприклад, наше місто: не будь моря, не було б і Одеси…

Детальніше ознайомитися з концепціями Школи Форм можна в книгах майстра Су «Дао феншуй», «Феншуй для закоханих» та інших

Майстр Шентан Су

Школу представляє майстер Феншуй Шентан Су (Shan-Tung Hsu), директор інституту Blue Mountain (Сіетл, США).

Шентана Су — д-р філософських наук, відомий консультант з Феншуй, займається практичним використанням та навчанням Феншуй з 1980 р.

Народився і виріс на Тайвані.

Практикам, пов'язаним з розвитком і дослідженням життєвої сили (ци), він навчався у свого батька та інших майстрів.

Паралельно з цим йшла традиційна з західної точки зору освіта. У підсумку він захистив дисертацію і отримав докторський ступінь з хімії штучних волокон в університеті Вашингтона в Сіетлі, США, де був одним з перших вчителів Тайцзи і цигун, а також одним із засновників класів з Феншуй.

З метою пропаганди правильного розуміння Феншуй заснував інститут Феншуй «Блу Маунтін», а також:

 1. вперше почав викладати тайцзицюань на північно-заході США;
 2. заснував Асоціацію тайцзицюань FiveWillow в Сіетлі, штат Вашингтон;
 3. став співзасновником Північно-Західного Інституту аккупунктури та східної медицини;
 4. заснував Північно-Західний учбово-дослідний інститут цигун;
 5. є членом правління Міжнародної асоціації медичного цигун, головний офіс якої знаходиться в Пекіні;
 6. видає міжнародний журнал про цигун «World Qigong Magazine».

Розуміння давньої китайської філософії, даоських і буддійських медитативних практик, робота з енергією в цигун і тайцзицюань в поєднанні з академічною науковою базою і десятиліттями практики Фен Шуй роблять доктора Су унікальною людиною, що володіє особливим розумінням взаємин людини з навколишнім світом.

Майстер Су постійно підкреслює, що справжні принципи Фен Шуй універсальні, вони не залежать від релігійних переконань, культури і звичаїв.

Майстер Су навчає Фен Шуй усіх бажаючих, консультує людей, маленькі і великі компанії по всьому світу. Кількість студентів інституту Фен Шуй «Блу Маунтін», який спочатку працював лише в Сіетлі, постійно зростає. Сьогодні студентів інституту можна зустріти в Європі, Україні, Росії, на Тайвані, у Китаї, країнах Північної та Південної Америки.

Шентан Су працював у багатьох країнах Сходу, Північної та Південної Америки в якості консультанта.

Серед клієнтів Шентан Су — компанії Boeing, BMW, Coca-Cola, Шанхайський аеропорт, «Газпром», «Лукойл», «Ост-Вест Експрес», президент Венесуели Уго Чавес, відомі люди і компанії Північної і Південної Америки, Європи, Азії.

Крім викладання і консультацій доктор Су також пише книги з Фен Шуй. Зараз закінчується робота над серією з дев'яти книг. Книги «Основи Фен Шуй» і «Інь і Ян для закоханих» вже були видані багатьма мовами, в тому числі російською. Автобіографічна повість «The Medicine Box» (англійською) в 2007 році отримала в США золоту медаль незалежних видавців у номінації «За кращу прозу інших культур для дорослих».

Навчальна програма

Мiжнародна єдина програма навчальних курсiв з Фэн Шуй
«ШКОЛИ ФОРМ» Шентана Су,

 1. Fundamentals of Feng Shui (FS101) — Засади Фэн Шуй
 2. Qi Energy Workshop (FS102) — Енергия ци
 3. Feng Shui in Interior Space and Design I and II (FS201, FS202) — Фэн Шуй інтерьеру та дизайну (1 и 2)
 4. Feng Shui in Exterior Environments I and II (FS211, FS212) — Фэн Шуй навколишнього середовища (1 и 2)
 5. Yin-Yang and Five Element Theory I, II and III (FS221, FS222 FS223) — Теорії Інь-Ян и У-Син (1, 2, 3)
 6. Ba Gua Theory and Applications (FS223) — Теорія Багуа та її застосування
 7. Cosmological Feng Shui I and II (FS231, FS232) — Космологічний Фэн Шуй (1 и 2)
 8. Feng Shui in Business and Office Design (FS241) — Фэн Шуй у бізнесі та дизайн офису
 9. Feng Shui in Landscape and Garden Design (FS242) — Фэн Шуй ландшафту та дизайн саду, присадибної ділянки
 10. The Yin and Yang of Love and Relationships (FS251) — Инь и Ян кохання та відносин
 11. The Yin and Yang of Food and Cooking (FS261) — Инь и Ян продуктів та приготування їжі
 12. Feng Shui Classics (FS300) — Класичні праці з фэншуй
 13. Feng Shui Case Studies (FS310) — Фэн Шуй у прикладах
 14. Feng Shui Remedies (FS320) — Засоби допомоги Фэн Шуй
 15. Sign and Symbol (FS330) — Знаки та сімволи
 16. Feng Shui for Communication and Face Reading (FS340) — Фэн Шуй для спілкування та фізіогноміка
 17. Independent Study (FS400) — Незалежні дослідження
Семинары
Найближчим часом семінарів Шентан Су на теріторії СНД не передбачено
детальніше з розкладом Майстра Шентан Су можна ознайомитися тут - ›
Інститут Кундавелл

Якщо у вашому місті немає інструкторів цигун або ви зацікавлкні в ознайомленні з іншими школами та інструкторами — зв'яжіться з нам і ми обговоримо можливість проведення семінаруCopyright ©2008

Клуб «Золотий Дракон» — семінари и регулярні заняття Чжун Юань цигун.

Чжун Юань цигун — мистецтво оздоровлення, саморегуляции, гармонії и духовного развитку.

цигун, мистецтво цигун, Чжун Юань цигун, ЧЮ цигун, заняття цигун, метод оздоровлення в цигун, цигун для починаючих, медитація в цигун, школа цигун для здоров'я, практика цигун, цигун для жінок, йога, йога для жінок, феншуй, феншуй Школа форм


АУМ - украинский портал ресурсов духовного,
психического и физического развития человека ЭZО-Сеть - Портал новостей. Современная эзотерика, Развитие человека. Сотни ресурсов по теме Китайский список - информационный портал о Китае Союз образовательных сайтов ТОП-777: рейтинг сайтов, развивающих Человека Скачать книги по эзотерике Skygu.ru - Весь Мир Непознанного Большой Китай | Big China Ru